2017 dla kredytobiorców. Jaki będzie? Łukasz Piechowiak 3.01.2017

Jak możemy wyczytać z raportu NBP na temat stabilności systemu finansowego, tendencje na rynku kredytowym nie wskazują na występowanie ryzyka nadmiernego wzrostu lub wielkości zadłużenia, ani nadmiernego łagodzenia kryteriów lub warunków udzielania kredytów. Czy to oznacza, że nic się nie zmieni i w dalszym ciągu kredyt czy pożyczka będą tak samo łatwo dostępne jak były?

Czytaj dalej

Kredyt firmowy, pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny - gdzie możesz umoczyć? Łukasz Piechowiak 20.09.2016

Ile banków, tyle sposobów sprawdzania naszej wiarygodności finansowej. Bez wątpienia królują tu bazy Biura Informacji Kredytowej. Na podstawie oceny punktowej banki wyliczają tzw. score i jeśli posiadamy zdolność kredytową przyznają, bądź też nie, kredyt czy pożyczkę. Co jednak w przypadku, gdy w BIK-u wszystko w porządku, a my raz za razem dostajemy negatywną odpowiedź na każdy składany wniosek kredytowy?

Czytaj dalej

Pożyczka bez BIK Łukasz Piechowiak 15.09.2016

Często z reklam kuszą nas obietnice pożyczek bez BIK nawet do 10 000 złotych. Z naszych doświadczeń wynika, że dla klienta, który po raz pierwszy pojawia się w instytucji pozabankowej tzw. szybki kredyt możliwy jest do kwoty 3500 złotych. Co więc zrobić, gdy mamy większe potrzeby, niż proponowane 3500 zł?

Czytaj dalej

Ocena punktowa BIK Łukasz Piechowiak 05.09.2016

Każdy, kto dostał kiedyś odmowę udzielenia kredytu przez bank z enigmatyczną odpowiedzią „zły scoring” albo „za mało punktów w BIK” zastanawiał się co to znaczy i jak można to zmienić. Jaki zatem jest sekret oceny punktowej BIK?

Czytaj dalej

Kredyt, pożyczka i hipoteka Łukasz Piechowiak 16.08.2016

Środki, które otrzymujemy z banku możemy zasadniczo podzielić na dwie grupy. Są to pożyczka i kredyt. Obydwa te zwroty bardzo często są używane zamiennie, choć tak naprawdę dzieli je subtelna różnica. Mam tu na myśli cel finansowania. I tak: pożyczka udzielana jest bez określania konkretnego celu, na który mają być przeznaczone środki;

Czytaj dalej

Kredyty dla firm Łukasz Piechowiak 03.08.2016

Zastanówmy się przez chwilę w jaki sposób firmy finansują swoją działalność? Jednymi z podstawowych źródeł są oczywiście bieżące przychody oraz bardzo często krótkoterminowe kredyty dla firm. Mogą to być kredyty obrotowe, pożyczki gotówkowe, czy kredyty w rachunkach bieżących. W zupełnie inny sposób możemy finansować inwestycje prorozwojowe firmy, takie jak na przykład zakup nieruchomości.

Czytaj dalej

        
            
                        
                            

Wykorzystujemy pliki cookies wyłącznie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony. Szczegóły opisane zostały w regulaminie                             

                            Akceptuję