Kredyt firmowy, pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny - gdzie możesz umoczyć? Łukasz Piechowiak 20.09.2016

Ile banków, tyle sposobów sprawdzania naszej wiarygodności finansowej. Bez wątpienia królują tu bazy Biura Informacji Kredytowej. Na podstawie oceny punktowej banki wyliczają tzw. score i jeśli posiadamy zdolność kredytową przyznają, bądź też nie, kredyt czy pożyczkę. Co jednak w przypadku, gdy w BIK-u wszystko w porządku, a my raz za razem dostajemy negatywną odpowiedź na każdy składany wniosek kredytowy? Oprócz bazy BIK jest jeszcze kilka miejsc, do których może zajrzeć bank. Są to: system Bankowy Rejestr Związku Banków Polskich (BR), Rejestr Dłużników BIG InfoMonitor, Krajowy Rejestr Długów (KRD), rejestr dłużników ERIF, itd. Do wspomnianych baz możemy trafić za różne niedociągnięcia: od samowolnej wycinki samosiejek, po niezapłacony rachunek za telefon.

Pamiętajmy: przy pożyczce (szczególnie pożyczce dla firm) jest wiele rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę, chociażby czy ostatnia faktura za gaz nie została odłożona na kupkę „do zapłaty w późniejszym terminie”.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu na www.silesiafinansuje.pl

        
            
                        
                            

Wykorzystujemy pliki cookies wyłącznie w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania strony. Szczegóły opisane zostały w regulaminie                             

                            Akceptuję